سومین دوره مسابقات سراسری قرآن ورزشکاران و جوانان کشور
برگزاری سومین دوره مسابقات قرآن‌ اداره ورزش و جوانان گیلان

برگزاری سومین دوره مسابقات قرآن‌ اداره ورزش و جوانان گیلان

سومین دوره مسابقات قرآن‌ کریم ویژه ورزشکاران، جوانان و کارکنان اداره ورزش و جوانان استان گیلان، در تاریخ ‌۲۶ شهریورماه برگزار می‌شود.

هاشم اسماعیلی، معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش جوانان استان گیلان در گفت‌وگو با خبرگزای بین‌المللی قرآن(ایکنا) گفت: سومین دوره مسابقات قرآن‌‌‌‌‌ کریم ویژه ورزشکاران، جوانان و کارکنان اداره ورزش و جوانان گیلان، یکشنبه ۲۶ شهریور‌ماه برای آقایان در سالن آمفی تئاتر میهمانسرای المپیک و مکان برگزاری مسابقات بانوان در نماز خانه امام علی(ع) شهید عضدی ساعت ۸:۳۰ برگزار می‌شود.

اسماعیلی افزود: این دوره از مسابقات در رده سنی ۱۵ تا ۲۹ سال ویژه ورزشکاران و جوانان و رده سنی آزاد ویژه کارکنان، از ۱۶ شهرستان استان با حضور ۱۲۶ نفر(۵۱ نفر آقا و ۷۵ نفر بانو) با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره‌ کل ورزش جوانان استان گیلان گفت: متسابقان در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ ۱۰ جزء، حفظ یک جزء، تفسیر موضوعی و حفظ احادیث موضوعی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند که بیشترین ثبت‌ نام کنندگان به ترتیب در رشته حفظ یک جزء، قرائت ترتیل، حفظ ۱۰ و قرائت تحقیق است.

 

 

 

 

 

 

وی به اسامی داوران اشاره ‌و تصریح کرد: در بخش آقایان حسین ایزدی، جمشید بذربخش، فرج الله لایق برحق، سیداحمد علی منصور منیری، حسن رجبی و در بخش بانوان زهرا مبصر، زهرا پوشش‌دوست، لیلا قربان‌علیزاده، فاطمه رئوف، سیدهاجر طباطبائی، مسابقات را به داوری می‌پردازند، همچنین حسین رفیعی به عنوان ناظر در روند برگزاری مسابقات حضور خواهد داشت.

اسماعیلی در پایان خاطرنشان کرد: نتایج برپایی این مسابقات به زودی اعلام می‌شود و مراسم اهدای جوایز و اهدای لوح به برترین‌ها، طی مراسمی در مهر ماه با حضور متسابقین انجام می‌شود.