سومین دوره مسابقات سراسری قرآن ورزشکاران و جوانان کشور
تشریح برنامه‌های رقابت‌های قرآنی ورزشكاران و جوانان سراسر كشور در شیراز

تشریح برنامه‌های رقابت‌های قرآنی ورزشكاران و جوانان سراسر كشور در شیراز

مرحله كشوری سومین دوره مسابقات قرآن وزارت ورزش و جوانان طی روزهای ۵ تا ۱۰ آبان‌ماه جاری در شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، در راستای جایگاه پایتخت جوانان جهان اسلام شهر مقدس شیراز، مرحله كشوری سومین دوره مسابقات قرآن وزارت ورزش و جوانان طی روزهای ۵ تا ۱۰ آبان‌ماه جاری به میزبانی این كلان‌شهر برگزار می‌شود.

این مسابقات در دو بخش بانوان و آقایان و دو رده ورزشكاران (زیر ۱۵ سال و بالای ۱۵ سال) و جوانان میان سنین ۱۵ تا ۲۹ سال و برگزار خواهد شد و طی آن ۸۰۰ نفر از برترین قرآنیان ورزش و جوانان سراسر كشور در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ یک و ۱۰ جزء قرآن، حفظ احادیث موضوعی به رقابت می‌پردازند.

مسابقات مذكور در دو بخش و در دو مكان سالن آمفی تئاتر حوزه هنری و هتل جام جم برگزار خواهد شد كه بخش اول اختصاص به بانوان دارد و مراسم افتتاحیه آن ساعت ۱۴ جمعه، ۵ آبان‌ماه در سالن آمفی تئاتر حوزه هنری فارس برگزار خواهد شد و بلافاصله بعد از آن و در ساعت ۱۵ رقابت‌های قرآنی بانوان در رشته‌های حفظ یك جزء، حفظ ۱۰ جزء، قرائت ترتیل و قرائت تحقیق آغاز خواهد شد.

این رقابت‌ها از ساعت ۸ صبح روز شنبه، ۶ آبان‌ماه در همان رشته‌ها و تا ساعت ۱۹ ادامه خواهد داشت و در روز سوم یعنی یكشنبه، ۷ آبان‌ماه نیز رقابت‌ها از ساعت ۸ صبح آغاز و تا ساعت ۱۲ ظهر ادامه خواهد داشت و سرانجام در ساعت ۱۵ همین روز نیز مراسم اختتامیه و معرفی و تجلیل از برگزیدگان این دوره از رقابت‌ها برگزار خواهد شد.

در حاشیه این مسابقات یك محفل انس با قرآن در شامگاه شنبه، ۶ آبان‌ماه و از ساعت ۲۱ تا ۲۳ در سالن آمفی تئاتر هتل جام جم با حضور جوانان قرآنی كشورهای اسلامی برگزار می‌شود.

رقابت‌های آقایان از روز دوشنبه، ۸ آبان‌ماه آغاز خواهد شد كه در ساعت ۱۴ این روز مراسم افتتاحیه در سالن آمفی تئاتر حوزه هنری فارس برگزار شده و بلافاصله بعد از آن رقابت‌های قرآنیان در رشته‌های حفظ یك جزء، حفظ ۱۰ جزء، قرائت تحقیق و ترتیل آغاز می‌شود.

برنامه رقابت‌ها در روز سه‌شنبه نیز از ساعت ۸ صبح آغاز و تا ساعت ۲۰ ادامه خواهد داشت و در روز چهارشنبه، ۱۰ آبان نیز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ این رقابت‌ها همچنان ادامه یافته تا سرانجام مراسم اختتامیه و معرفی و تجلیل از برگزیدگان این دوره از رقابت‌ها در ساعت ۱۶ با حضور مدیركل ورزش و جوانان و سفیر الشاد اسكندروف برگزار شود.