سومین دوره مسابقات سراسری قرآن ورزشکاران و جوانان کشور
رقابت‌های قرآنی ورزشكاران و جوانان سراسر كشور در شیراز آغاز شد

رقابت‌های قرآنی ورزشكاران و جوانان سراسر كشور در شیراز آغاز شد

مرحله كشوری سومین دوره مسابقات قرآن وزارت ورزش و جوانان در بخش بانوان در شیراز آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، مرحله كشوری سومین دوره مسابقات قرآن وزارت ورزش و جوانان در بخش بانوان دقایقی پیش در شیراز آغاز شد.

عباس زحمتكشان، مدیر اجرایی سومین دوره مسابقات سراسری قرآن وزارت ورزش و جوانان در حاشیه مسابقات به خبرنگار ایكنا گفت: این مسابقات در دو بخش شفاهی و كتبی برگزار می‌شود كه مسابقات شفاهی شامل رشته‌های حفظ یك جزء و ۱۰ جزء و قرائت تحقیق و ترتیل بوده و مسابقات كتبی شامل رشته‌های حفظ احادیث موضوعی و مفاهیم قرآن كریم است.

وی از رقابت ۳۵۰ نفر از برترین بانوان قرآنی وزارت ورزش و جوانان در این مسابقات خبر داد و گفت: این مسابقات در ۲ مكان هتل جام جم و حوزه هنری فارس برگزار می‌شود كه رشته‌های حفظ یك جزء و ۱۰ جزء و قرائت ترتیل در هتل جام جم و رشته قرائت تحقیق در سالن اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد.

زحمتكشان با تصریح اینكه در این مسابقات ۱۴ نفر از داوران ملی حضور دارند، گفت: رحیم خاكی به عنوان ناظر ارشد برنامه حضور دارند ضمن اینكه ۱۰ نفر از داوران از تهران و ۴ نفر از آنان از استان فارس هستند.

مدیر اجرایی سومین دوره مسابقات سراسری قرآن وزارت ورزش و جوانان از برگزاری دو اختتامیه در این مسابقات خبر داد و گفت: اختتامیه بخش بانوان در روز ۷ آبان‌ماه جاری و از ساعت ۱۵ تا ۱۸ و اختتامیه بخش آقایان در روز چهارشنبه، ۱۰ آبان‌ماه برگزار خواهد شد كه اختتامیه آقایان به دلیل اینكه برنامه پایانی ماست مفصل‌تر برگزار خواهد شد و در آن مسئولانی نظیر سفیر پایتخت جوانان جهان اسلام و مفتی اعظم تركیه حضور خواهند داشت.

وی در پایان یادآور شد: مسابقات بخش بانوان طی روزهای ۵ تا ۷ آبان‌ماه و مسابقات بخش آقایان طی روزهای ۸ تا ۱۰ آبان‌ماه برگزار خواهد شد كه در بخش آقایان نیز ۳۵۰ نفر از برگزیدگان مرحله قبل و همچنین ۱۴ داور ملی حضور دارند.