سومین دوره مسابقات سراسری قرآن ورزشکاران و جوانان کشور
رقابت‌ قهرمانان قرآنی كشور در شیراز آغاز شد

رقابت‌ قهرمانان قرآنی كشور در شیراز آغاز شد

مرحله نهایی سومین دوره مسابقات سراسری قرآن وزارت ورزش و جوانان در بخش آقایان در شیراز آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، مرحله نهایی سومین دوره مسابقات سراسری قرآن ورزشكاران و جوانان سراسر كشور در بخش آقایان دقایقی پیش در شیراز آغاز شد.

این مسابقات با حضور ۳۵۰ نفر از برترین ورزشكاران و جوانان قرآنی سراسر كشور و در ۴ رشته حفظ یك جزء، ۱۰ جزء، قرائت ترتیل و تحقیق در دو مكان هتل جام جم و سالن اندیشه حوزه هنری فارس برگزار خواهد شد.

مسابقات مذكور طی روزهای ۸ تا ۱۰ آبان‌ماه جاری در شیراز برگزار خواهد شد كه این رقابت‌ها ظهر چهارشنبه، ۱۰ آبان‌ماه ادامه داشته و در بعدازظهر این روز ساعت ۱۵ الی ۱۸ مراسم اختتامیه با حضور و سخنرانی جمعی از مسئولان وزارت ورزش و جوانان، مسئولان ارشد استان فارس و همچنین مسئولان سازمان كنفرانس اسلامی برگزار می‌شود.

همچنین بناست در این مراسم اختتامیه، مراسم اختتامیه و تجلیل از قاریان و حافظان جشنواره بین‌المللی تلاوت جوانان جهان اسلام كه همزمان با این مسابقات در شیراز در حال برگزاری است، اجرا شود.

در این مسابقات ۱۴ نفر از داوران ملی و بین‌المللی به قضاوت خواهند پرداخت كه ریاست هیئت داوران به عهده علی‌اكبر حنیفی بوده و حبیب مهكام نیز به عنوان ناظر هیئت داوران حضور خواهد داشت.