سومین دوره مسابقات سراسری قرآن ورزشکاران و جوانان کشور
وزارت ورزش و جوانان اهتمام ویژه‌ای به فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی قرآنی دارد

وزارت ورزش و جوانان اهتمام ویژه‌ای به فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی قرآنی دارد

 مشاور قرآنی وزارت ورزش و جوانان با یادآوری اینكه این وزارتخانه اهتمام ویژه‌ای به امر توسعه فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی در راستای وظایف محوله شورای توسعه فرهنگ قرآنی دارد، تأكید كرد كه سال آینده مسابقات قرآن ورزشكاران ارتقای كیفی و كمی خواهد داشت.

رحیم خاكی، مشاور قرآنی وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، با اشاره به برگزاری موفقیت‌آمیز سومین دوره مسابقات سراسری قرآن این وزارتخانه كه طی روزهای ۵ تا ۱۰ آبان‌ماه جاری در شیراز برگزار شد، ماهیت این برنامه را بسیار مناسب ارزیابی كرد و گفت: اینكه تمام ادارات كل ورزش و جوانان همه استان‌ها درگیر فعالیت‌های قرآنی می‌شوند، موجب بركت سایر فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی وزارت ورزش و جوانان خواهد بود.

وی در عین حال این نكته را یادآور شد كه در رشته‌های كتبی شامل مفاهیم و احادیث موضوعی تلاش كردیم تا موضوعات مبتلا به و مسائلی كه بتواند ذهن و جان ورزشكاران و جوانان ما را در حوزه جوانمردی، انگیزه‌بخشی برای رشد و توسعه فعالیت‌های خودشان در ورزش تقویت كند، مدنظر قرار دادیم.

خاكی ادامه داد: همچنین در این مسابقات اهداف اصلی اعم از تقویت قوت جسمانی منتهی به اخلاق‌مداری و بینش اسلامی و داشتن اطلاعات محكم و متقن از متن قرآن و درس‌هایی از قرآن برای یك زندگی راحت‌تر و هوشمندانه مدنظر قرار گرفت تا بتوانیم این اهداف متعالی را به وسیله اجرای این مسابقات جاری و ساری كنیم.

مسئول كمیته فنی سومین دوره مسابقات سراسری قرآن ورزش و جوانان تأكید كرد كه تلاش می‌كنیم تا با اجرای برنامه‌های متنوع در بخش تبلیغاتی و عرصه‌های ورزشی، اهداف كلان شورای توسعه فرهنگ قرآنی را پیاده‌سازی كنیم.

وی با یادآوری بخش‌های مختلف این مسابقات گفت: امسال با تأكید احمدی، معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان برای نخستین بار مسابقات قرآن در مقطع سنی زیر ۱۵ سال نیز اجرا شد و مسابقات بخش بزرگسالان نیز در رده ۱۵ تا ۲۹ سال كه جامعه مخاطب جوانان است، برگزار شد كه طبیعتاً برگزاری این مسابقات در سنین نونهالان و جوانان می‌تواند حس رقابتی را در عرصه قرآن ایجاد كند تا بتوان از این فرصت استفاده كنیم.

خاكی در ادامه با بیان اینكه وزارت ورزش و جوانان اهتمام ویژه‌ای به امر توسعه فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی در راستای وظایف محوله شورای توسعه فرهنگ قرآنی دارد، گفت: به یاری خدا تلاش می‌كنیم تا این مسابقات برای سال‌های بعد هم به لحاظ كیفی و هم كمی ارتقا یابد تا بتوانمی رشته‌های بیشتری را به این مسابقات اضافه كنیم.

مشاور قرآنی وزارت ورزش و جوانان در پایان یادآور شد: قطعاً تمام موضوعاتی فنی، پشتیبانی و اجرایی این مسابقات را دنبال می‌كنیم تا بتوانیم با ارتقای سطح كیفی و كمی این موارد در جهت جذب حداكثری مخاطبان به این برنامه مهم گام برداریم.