سومین دوره مسابقات سراسری قرآن ورزشکاران و جوانان کشور
مسابقات قرآنی جوانان و ورزشكاران اتحاد و بيداري اسلامي در نسل جوان جهان را ارتقا مي‌بخشد

مسابقات قرآنی جوانان و ورزشكاران اتحاد و بيداري اسلامي در نسل جوان جهان را ارتقا مي‌بخشد

وزير ورزش و جوانان طي پيامي به مراسم اختتاميه سومين دوره مسابقات ملي قرآن كريم ويژه ورزشكاران، جوانان و كاركنان وزارت ورزش و جوانان اين مسابقات را فرصتي براي ارتقاي اتحاد، هوشياري و بيداري اسلامي در ميان نسل جوان مسلمان جهان دانست.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، مقام عالی وزارت ورزش و جوانان به مناسبت سوّمین دوره مسابقات ملی قرآن کریم ویژه ورزشکاران، جوانان و کارکنان وزارت ورزش و جوانان پیامی صادر کرد که توسط جعفر سطوتي مديركل دفتر امور فرهنگي قرائت شد.
 
متن این پیام به شرح ذیل است:
 
بِسمِ اللهِ الرّحمنِ الرّحیم
اِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ يَهْدِي لِلَّتِي هِيَ أَقْوَمُ وَيُبَشِّرُ الْمُؤْمِنِينَ الَّذِينَ يَعْمَلُونَ الصَّالِحَاتِ
 
همانا این قرآن به راهی که استوارترین راه هاست هدایت می کند و به مؤمنانی که عمل صالح انجام می دهند بشارت می دهد.
 
 قرآن که کلام الهی و نجات بخش انسان ها از جهل و تاریکی است نوید بخش رستگاری اخروی برای مؤمنانی است که بدان تمسک جسته اند و چه زیبا فرموده اند پیامبر اکرم(ص): "إِنِّی تَارِکٌ فِیکُمُ الثِّقَلَیْنِ کِتَابَ اللَّهِ وَ عِتْرَتِی أَهْلَ بَیْتِی؛ مَا إِنْ تَمَسَّکْتُمْ بِهِمَا لَنْ تَضِلُّوا ابداً".
 
تعلیم و تربیت نسل جوان مبتنی بر آموزه ها و معارف قرآن کریم و ترویج فرهنگ قرآنی در میان این نسل می تواند صراط مستقیم برای نیل به جامعه ای موحد؛ تعالی گرا و تعالی بخش؛ حق طلب و حق گرا؛ عدالت طلب و اعتدال گرا؛ منصف و استکبار ستیز را در فرا روی انسان ها بگشاید و به تفکر و تعقل ناب و نجات بخش، معنایی واقعی و متعالی ببخشد.
 
مایه خرسندی است که سومین دوره مسابقات ملی قرآن کریم ویژه ورزشکاران و جوانان در شهر شیراز، پایتخت جوانان جهان اسلام، برگزار می شود و وزارت ورزش و جوانان نیز در راستای تکلیف و نقش خود مبنی بر تربیت جوانان و ورزشکاران مؤمنخ و آگاه به معارف دینی و قرآنی عمل نموده است.
 
ترویج فرهنگ قرآنی و تعالیم سعادت بخش آن در دوران حاضر، که آتش کینه و تعصبات کور فرقه های تکفیری، برخی از کشورهای اسلامی را گرفتار نموده است بیش از هر زمانی ضرورت دارد و بر همه مسلمانان و بالاخص نسل جوان کشورهای اسلامی فرض است که خود را ملتزم به رعایت تعالیم این کتاب الهی بدانند؛ وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَ لَا تَفَرَّقُوا.
 
پایتختی جوانان جهان اسلام در شیراز و برگزاری مسابقات قرآنی جوانان و ورزشكاران در این شهر، فرصتی است تا بتوانیم اتحاد همراه با هوشیاری و بیداری اسلامی را در میان نسل جوان مسلمان جهان ارتقاء بخشیده و دسیس ههای دشمنان اسلام را نقش بر آب سازیم.
 
در خاتمه، لازم می دانم از شرکت‌کنندگان و به ویژه جوانان و ورزشکاران عزیز و همچنین از تلاش همکارانم در حوزه فرهنگی وزارت ورزش و جوانان و اداره کل ورزش و جوانان استان فارس و کادر فنی و اجرایی، هیئت محترم داوران و کلیه کسانی که چه در تمهید مقدمات و چه در برگزاری مرحله ملی سومین دوره مسابقات قرآنی در شیراز مساعدت و همکاری داشته‌اند صمیمانه سپاسگزاری نموده و از خداوند متعال تداوم توفیق خدمت صادقانه به ساحت مقدس قرآن کریم را برایشان مسئلت نمایم.